S.s.s.

 
 
 
Su Arıtma Nedir ? Çeşitleri Nelerdir ?

Su arıtma bakımı , evsel su arıtma ve endüstriyel su arıtma bakımı olarak iki ana grupta sıralayabiliriz. Evsel su arıtma cihazı olarak belirttiğimiz sistemlerin periyodik bakımları yapılırken birinci filtre spun filtre , ikinci filtre aktif karbon filtre , üçüncü filtre blok karbon filtre , dördüncü filtre membran filtre , beşinci filtre tatlandırıcı filtre , altıncı filtre alkali ve ph dengeleyici filtre olarak sıralanır.
 
Su Arıtma Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Su arıtma bakımı yapılırken dikkat edilecek hususlar ; su arıtma cihazının filtrelerinin doğru montaj edilmesidir. Su arıtma cihazlarında kullanılan filtreler gıda ve CE onaylı filtreler olmalıdır. Kullanılan plastik ham maddesi gıda onaylı ve basınca dayanıklı filtreler olması gerekir.
 
Su Arıtma Cihazı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Su arıtma cihazı seçerken dikkat edilecek hususlar ; kapasite bilgisi , üretim suyunun hangi amaçla kullanılacağı öğrenilmeli ve su kaynağına uygun su arıtma sistemi önerilmelidir. Su arıtma cihazı yetkili servislerine filtre değişimi yaptırılmalıdır. Yetkili su arıtma servisi olmayan firmalar bütçenize ve cihazınıza zarar verecektir.
 
NLF Su Arıtma Hangi Hizmetleri Sunar ?

Su arıtma servis hizmeti, arıtma bakımı , su arıtma satış hizmeti vermektedir. Evsel su arıtma cihazları açık kasa su arıtma , kapalı kasa su arıtma olarak tezgahınıza uygun olarak seçilmektedir. Arıtma cihazları genel olarak villa tipi arıtma cihazı , evsel su arıtma cihazı , sanayi tipi arıtma cihazı kuyu suyu arıtma cihazı , yumuşatma cihazı olarak sıralanır.
 
Kuyu Suları Arıtma Nasıl Olur ?

Nlf su arıtma olarak endüstriyel su arıtma alanında kuyu suyu arıtma yağmur suyu arıtma deniz suyu arıtma şebeke suyu arıtma olarak su şartlandırma taahhüt projelendirme sistemleri üzerine faaliyet göstermekteyiz. endüstriyel su arıtma olarak isimlendirdiğimiz projelendirme sisteminde su numunesini alarak suda bulunan parametreleri inceledikten sonra istenilen değeri müşterimize sunuyoruz.
 
7/24 Kesintisiz Hizmet ve Destek Alabilir miyim ?

Değerli müşterilerimiz; 7 gün 24 saat sizlerin sorularına ışık tutmaya, değerli görüş ve önerilerinizi, servis bakım, destek hizmetlerimizi sizlere sunmaktan mutluluk duymaktayız. Hafta içi ve Hafta sonu 08:00 – 20:00 arasında telefon numaralarımızdan direk bize ulaşabilirsiniz.Mesai saatleri dışında iletişim formlarımızı doldurarak, ertesi güne öncelikli olarak geri dönüş yapacağımızı bilmenizi isteriz.
 
 

Neden NLF Su Arıtma Sistemleri Almalıyım?

NLF Su arıtma Sistemleri su iyileştirme ve işleme teknolojilerinde gelinen son noktadır. Güçlü ön filtrasyonu, Aktif Karbon’u Membranı Ve Mineral filtresi ile iyi bir kombinezon oluşturur. Bu üçlü kombinezon içme sularında görülen 250’den fazla kimyasal ve mikrobiyolojik kirliliğe çözüm üretir.

 
Neden Su Arıtma Kullanmalıyım?

Damacana ya da pet şişe taşımanın, parasal ve yük külfeti yanında, mutfak evyesi üzerindeki bir musluktan anında, zahmetsiz ve 1/20 bedelle gerçek su almak ayrı bir zevktir.İçme suyunun yanında çay, kahve ve yemek yapmak için gerçek suya ihtiyaç vardır bu su ile hazırlanan gıdalar lezzetli ve sağlıklıdır.

 
Su arıtma cihazı kullanımı güvenlimidir?

İdeal içme suyu zararlı tüm maddelerden arındırılmış, Türkiye ve Dünya Sağlık Örgütleri kıstaslarına uygun pH ve mineral seviyesinde olmalıdır. Ters osmoz su arıtma sistemleri vücuttan tahliye edilen atık suda dahil olmak üzere, deniz suyunu dahi içme suyuna çevirebilen membran teknolojisine sahiptir. Bu sayede arıtılması en basit kum, çakıl gibi maddelerin yanı sıra, bakteri ve virüsleri de filtre edebilmektedir

 
Ters Ozmos sistemi nedir ve nasıl çalışır?

Endüstriyel alanda ultra filtrasyon sistemi olarak adlandırılan sistemin en gelişmiş halidir. Ters ozmos sistemi arıtılmış içme suyu veya endüstriyel kullanım suyu üretiminde en kapsamlı ve güvenli yoldur. günümüzde şişelenmiş su üretim tesislerinde bu metod kullanılmaktadır. Ters Ozmos Kullanımının yararları 1 Sağlık Temiz ve sağlıklı su verir. Ağır metalleri, virüsleri ve bakterileri %99.9 oranında kaldırır.

 
Garanti süresi ne kadardır ve kapsamı nelerdir?

Evoqua Su arıtma cihazlarımızda Garanti süreci; Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın verdiği süreç 2 yıldır. Ancak filtre değişimlerini düzenli olarak yetkili servisi ve orijinal filtreleri ile yapıldığı takdirde +3 yıl da ek olarak firma garantisi verilmektedir. Kireçten ve basınçtan kaynaklı olmayan tüm problemler garanti kapsamına girmektedir.

 
Kendim montaj yapabilir miyim? Garanti bozulur mu?

Montajın yetkili servis tarafından yapılması gerekmektedir. Bunun sebebi ise; yetkili servisin kurulum yapmadan önce şebeke basıncını ve kirecini ölçerek doğru bir montaj işlemi gerçekleştirmesidir. Basıncın düşük olduğu yerlerde pompalı cihaz önerilmekte olup, yüksek olduğu yerlerde ise basınç düşürücü önerilerek takılmalıdır

 
Suyum çok kireçli, cihazlarınız kireçli suyu arıtır mı?

Suyunuzun değerleri normalize değerlerin üzerinde ise filtrelerin ömrünü uzatmak adına “SİLİFOZ” filtre diye adlandırdığımız kireç arıtıcı filtreyi, tercih edeceğiniz cihaza ilave edebilirsiniz. Bu ilave filtre sayesinde hem daha sağlıklı bir su elde eder hemde cihazınızın ömrünü uzatmış olursunu

 
İçme Suyumun PH Kaç Olmalıdır?

Suyunuzun PH seviyesi 6,5 altındaysa asidik, 6,5 üzerinde ise bazik sudur.
İnsani tüketime uygun suların PH seviyesi 6,5-9 PH seviyesine sahip olması gerekmektedir.